A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Познанська гімназія
Зеленогірської селищної ради
Одеської області

Історична довідка

Історична довідка

 

Перша приватна школа в с. Познанка була відкрита у 1886 році місцевим лікарем, що проіснувала до 1895 року.

У 1900-1905 рр. земство будує дві земські школи з червоної цегли, яку виробляли безпосередньо на місці новобудов.

Після жовтневого перевороту 1917 року в селі існувала чотирикласна школа.

У 1926-1927 навчальному році було затверджено новий навчальний план школи. У 1930 році було введено загальне обов’язкове навчання.

Під час Другої Світової війни 1941-1945 років школа працювала як початкова, з перебоями, під контролем румунських жандармів.

В 1945-1946 роках в селі було дві школи: в селі Познанка Перша школа стала семирічною, а в селі Познанка Друга – початковою.

На початку 60-х років у школі відкрито їдальню, організовано роботу груп продовженого дня, працювали гуртки художньої самодіяльності.

Початкова школа в с. Познанка ІІ через малу наповнюваність класів в 1980 році була закрита. З цього часу в с. Познанка функціонує одна школа, в якій постійно зверталася увага на всеобуч.

У 1989 році здано в експлуатацію нове приміщення школи, розраховане на 192 учні. Відкриття нового приміщення було широко відзначено 1 вересня 1989 року ще й як відкриттям середньої школи.

Середня школа в с. Познанка через малу наповнюваність класів в 1996 році була закрита. З цього часу в с. Познанка функціонує неповно середня школа.

Зусиллями батьківського та вчительського колективу, які подавали запити в різні інстанції в 2000 році заклад реорганізований в НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів – дитячий садок», в 2001 році - в НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – дитячий садок».

З 2005 року почався період комп’ютеризації та газифікації навчального закладу. Перший комп’ютерний клас в НВК було встановлено в 2005 році , як “Агробізнесклас”

22 жовтня 2010 року сталася приємна подія: за участі всіх, хто був причетний до газифікації відбулося урочисте переріз стрічки до газової котельні НВК.

У 2021 року заклад змінив назву на «Познанський навчально-виховний комплекс "Заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів - заклад дошкільної освіти" Зеленогірської селищної ради».

У 2022 року школа отримала статус Познанський ліцей Зеленогірської селищної ради в Одеській області.

Влітку 2024 року наш заклад, згідно наказу № 11 від 04.03.2024р. відділу освти, культури, молоді та спорту Зеленогірської селищної ради про перепрофілювання та зміну назви, отримав назву Познанська гімназія Зеленогірської селищної ради.

Пріоритетні напрямки роботи закладу

Основний напрямок діяльності ліцею- розвиток, навчання і виховання особистості учня через формування національної свідомості в умовах розбудови нової Української держави та виховання патріотизму, національної гідності шляхом використання краєзнавчого аспекту.

У 2012 році за результатами Всеукраїнського конкурсу-захисту сучасної моделі навчального закладу – школи сприяння здоров’ю школа занесена до Національної мережі шкіл сприяння здоров’ю.

На 2022/2023 навчальний рік пріоритетними напрямками роботи закладу

є:

1. Забезпечення переходу на новий зміст навчання учнів 3 та 11 класів;

2. Створення належних умов для адаптації до навчання в основній школі учням 5 класу;

3. Робота над укомплектуванням уроку, як засобу розвитку творчої особистості вчителя й учня, над інформатизацією навчально – виховного процесу;

4. Упровадження діагностики рівня навчальних досягнень учнів основної школи;

5. Продовження вивчення та застосування елементів інноваційних технологій, інтерактивних методів навчання;

6. Забезпечення якісної підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання та підсумкових оцінювань випускників ліцею;

7. Забезпечення подальшого розвитку учнівського самоврядування, широкого залучення його до вирішення питань організації навчально – виховного процесу, розвитку громадянської активності, організації здорового способу життя;

8. Разом з районним відділом внутрішніх справ, службою у справах дітей, відділом у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації, громадськістю здійснення профілактичної роботи з неповнолітніми, схильними до бродяжництва та скоєння злочинів;

9. Здійснення роботи щодо поліпшення умов виховання, навчання та оздоровлення, матеріального забезпечення та захисту прав дітей – сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень